Tablet Açılış Şifresi Sıfırlama

Tabletinizin sizden başkası tarafından kullanılmasını istemiyorsanız, açılış şifresi koyabilirsiniz. Genelde uzun süre kullanılmayan tabletlerde açılış şifresi unutma gibi sorunlar ortaya çıkabiliyor. Tüm modellerde şifre sıfırlama nasıl yapılır, ayrıntıları ile yazımızda öğrenebilirsiniz.

Android işletim sistemine sahip tabletlerinizin açılış şifresini unutmanız durumunda alt kısımda yer alan çözüm yolları ile tabletinizin giriş şifresini nasıl kaldırabileceğinizi öğrenebilirsiniz. Teknolojinin ilerlemesi ile beraber, hayatımızı kolaylaştıran akıllı tabletlerde ortaya çıkan şifre sorunlarını kolay bir şekilde çözebilirsiniz.

Tablet Şifremi unuttum, Nasıl Şifremi Sıfırlayabilirim ?

İlk olarak aklınıza gelen 4 haneleri şifreleri denemenizde fayda var. 5 deneme sonrası güvenlik nedeniyle tabletiniz kısa bir süre kitlenecektir. Android işletim sistemlerinde google hesabı kullanıyorsanız, 15 – 20 şifre denemesinin ardından çok fazla yanlış şifre girdiğinizden google hesap bilgileriniz ile şifre girmeniz istenebilir. Tablet şifre girişini yapamadığınızdan internet girişi olmayacağından google hesabınız ile şifre sıfırlamakta pek işe yaramayacaktır.

Tablet Şifresi Sıfırlama Adımları

  • Tabletinizi recover ederek fabrika ayarlarına döndürerek, şifre sorunu çözebilirsiniz. İlk olarak tabletiniz kapalı durumdayken açma – kapama tuşu ile beraber ses açma tuşuna aynı anda basılı tutun. Karşınıza çıkan recover ekranında ses açma – kısma tuşu ile seçim yapın ve ardından açma tuşuna 1 kere tıklamanız yeterlidir. Fabrika ayarlarına döndürmek için wipe data factory reset seçeneğini seçin ve ardından all user data seçeneğini seçin ve fabrika ayarlarına döndürme işlemini tamamlayın.
  • Tabletinizi ilk satın aldığınızda içerisinde fabrika tarafından yüklenen android işletim sistemi kuruludur. Model veya sürüme göre üreticinin sitesinden yazılımı sd kart veya usb kablosu ile yüklemeniz gerekecektir. İnternet üzerinden yaptığınız araştırmalarda tablet yazılımını bulamayanlar, ithalatçı firmayı telefon ile araması durumunda mail adresine yazılımı talep edebilir.
  • Tablet yazılımını yüklemede başarılı olmayanlar, yetkili servisten 30 – 50 TL arasında yazılım yüklenmesini isteyebilir.

Samsung Tablet Şifresi Nasıl Sıfırlanır ?

En yaygın tercih edilen model olarak samsung serisi cihazlarda, açılış şifresini sıfırlamak için fabrika ayarlarına döndürmeniz gerekecektir.

Tabletinizi kapatın ve  Sesi Yükselt + Home tuşlarına basılı durumdayken, açma ve kapama tuşuna aynı anda basınız.

Recovery (Kurtarma) ekranı karşınıza geldiğinde ses azaltma tuşu ile Wipe Data/Factory Reset seçin ve açma – kapama tuşuna basın.

Çıkan ekrandan evet veya yes seçeneğini seçin ardından, Açma (Power) tuşuna 1 kere basın.

Karşınıza gelecek ekrandan Reboot System Now kısmını seçin ve Power tuşuna basın.

Devamında tablet fabrika ayarlarına dönecek ve açılış esnasında şifre istemeyecektir.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı