Tablet Sorunları

Samsung Galaxy Tab 3 Şarj Almıyor, Açılmıyor ?

Samsung marka tabletiniz şarj olmuyor veya açılmıyorsa, bu sorunu nasıl çözebileceğiniz konusunda ayrıntıları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Samsung marka bir tablete sahipseniz, ilk olarak satın aldıktan sonra 8 saat şarj etmeniz gerekiyor.  Tablet şarj sırasında ekranda şarjın dolduğu gösteren bir uyarı simgesi görüntülenecektir. Bunun dışında şarj sırasında ekrana 10 saniye kadar basılı tutarak açılmasını bekleyebilirsiniz.

Samsung Tabletim Açılmıyor, Şarj Olmaması Nedenleri ?

Cihaz kullanımı esnasında dikkat edilmesi gereken en önemli unsur, şarjın sonuna kadar kullanılmamasıdır. Genelde Şarj tamamen bittikten sonra cihazda herhangi bir problem olmasa da açılmama gibi durumlar gözlenebilir. Şarj esnasında şarj entegresi zarar görmüş ise şarj almaması normaldir.

Tabletinizin açılması ve şarj sorunlarının ortadan kalkması için yapmanız gereken çözüm yollarını alt kısımda tüm ayrıntıları ile sizlerle paylaştık. Aklınıza takılan soruları yorum kısmından bizlere sorabilirsiniz.

Samsung Galaxy Tablet Sökme ve Kontroller Nasıl Yapılır ?

İlk olarak düz bir zemine tabletinizi koyunuz, kredi kartı kalınlığında bir kart veya plastik malzeme hazırlayın. Genelde cihazın kapağını açarken çizilmemesi için plastik malzeme kullanmanız önemlidir.

Gri kısmın üst kısmından alta doğru kart ile hafif baskı uyguladığınızda tabletin ayrıldığını göreceksiniz. Kartı tam olarak içerisine sokmayın, tablet kapak tırnakları kırılabilir.

Kapak açıldıktan sonra üst kısımdaki gibi bir ekranlar karşılaşacaksınız.

Alt kısımda yer alan resimde Kırmızı, Mavi ve siyah renklerde olan kablo Samsung Tabletinin bataryasının giriş kısmıdır.  Bu alanı çıkarırken kesici ve kabloyu kopartma ihtimali yüksek malzemeler tercih etmeyin.

Kabloyu sökme esnasında kürdan veya plastik bir çubuk kullanabilirsiniz. Yukarı doğru hareket ettirmenizin ardından kablo çıkacaktır. Yaklaşık olarak 20 – 30 dakika arasında kablo sökülü kalacak ve tekrar kabloyu aynı sokete takıp tekrar şarja koyunuz (Yaklaşık olarak 30 dakika şarjda kalsın)

Daha sonra açma ve kapama tuşundan cihazı açmaya çalışın. Halen bir tepki vermiyorsa veya batarya boş ekranı gelip gidiyorsa, tabletiniz şarj olmuyordur.

Power tuşu + Ses kısma tuşuna 30 saniye basılı tutun ve cihazın durumunu kontrol edin. Halen bir tepki vermiyorsa, diğer bir ihtimal olan şarj entegresini kontrol etmelisiniz.

Samsung Tablet Şarj Soketi Değişimi Nasıl Yapılır ?

E-Ticaret sitelerinden kolaylıkla temin edebileceğiniz soket kısmının takılması da oldukça kolaydır. Ürünün kalitesine göre fiyatları 30 – 40 TL arasında değişmektedir. Samsung servis tarafından soketin değişmesi durumunda ekstra olarak işçilik ücreti talep edilecektir.

Sağ kısımda yer alan şarj soketi kısmını, soket kısmına oturtmanız ve yaklaşık olarak 30 – 60 dakika tabletinizi şarj etmenizgerekmektedir

 

Soket değişimi sonrası halen tablet işlevini yerine getirmiyor ve şarj olmuyorsa, sorun tamamen batarya kaynaklı olabilir Bataryanın şişme yapıp, yapmadığını kontrol etmeniz gerekir.

Alt kısımda yer alan samsung bataryası 50 – 80 TL arasında satılmaktadır. Soket kısmını direk tablet üstünde yer alan şarj soketine takın ve 8 saat şarj edin. Halen sorununuz düzelmediyse, cihazın farklı bölümlerinde bir sorun ortaya çıkmış olabilir

 

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı