Nasıl Yapılır ?

Microsoft Office Outlook İmza Bölümü Açılmama Sorunu Çözümü

Masaüstü ve Dizüstü bilgisayarlarda devamlı mail kullanımı ve yedekleme işlemleri için oldukça kullanışlı olan Outlook imza bölümü bazı sorunlardan dolayı açılmama ve donma gibi durumlar ortaya çıkarabiliyor. Outlook imza bölümünü nasıl aktif edeceğinizi ayrıntıları ile sayfamızda bulabilirsiniz.

Microsoft tarafından geliştirilen ve yeni özellikleri ile karşımıza çıkan Office programı içerisinde barındırdığı ; Excel, Word, Outlook gibi günlük kullanım için ihtiyacınız olan programları bir arada toplamıştır. Kurumsal firmalarda mail trafiklerini takip etmek ve verileri kaydetmek için en çok kullanılan program Outlook’dur.

Kullanımı kolay ve arayüzü türkçe olması ile her alana hitap eden program’da attığınız maillerin alt kısımına imza eklemek için Yeni bir gönderi oluşturduktan sonra çıkan menüden İmza seçeneğini seçmeniz yeterlidir. Son zamanlarda bazı arkadaşların imza bölümünün çalışmadığını ve Outlook programının donmasına neden olduğunu belirtmesi üzerine detaylı bir araştırma yapmaya karar verdik.  Microsoft tarafından windows 7 sürümüne desteğin kalkacağının açıklanması ile birçok kişi windows 10 sürümüne geçiş yaptı.

Windows 10 Outlook İmza Bölümü Açılmıyor ?

Genelde yeni kurulum sonrası ortaya çıkan sorun, daha önceden outlook kullanan ve güncelleme yapan kişilerde görülmemektedir. Sorunun çözümünde iki yöntem kullanılmaktadır. 1. yöntemi uyguladıktan sonra sorununuz çözülmediyse, ikinci yöntem kesin olarak sorununuzu çözecektir.

İlk olarak arama kısmına “Regedit” yazdıktan sonra çalıştırın.  İlk olarak office programının kurulu olduğu yolu bulun. Test yaptığımız bilgisayarın yolu şu şekilde ( C:\Program Files (x86)\Microsoft Office\Office14  BKN.) olarak kopyalayın.

Daha sonra Regedit kısmının arama alanına sırasıyla alt kısımdaki arama terimlerini yazın.

Alt kısımdaki aramaları sırasıyla yapın ve açılan kısımda “Değiştirilecek Alanlar” olarak belirttiğimiz yere üst kısımda yer alan BKN. kısmını kopyalayın.

  1. HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Classes\Wow6432Node\CLSID\{0006F03A-0000-0000-C000-000000000046}\LocalServer32
  2. HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Classes\CLSID\{0006F03A-0000-0000-C000-000000000046}\LocalServer32 

Bu işlemin ardından bilgisayarınızı baştan başlatın ve tekrar test edin. İşlem esnasında office programlarının kapalı olması gerekmektedir. Aksi halde yaptığınız işlem bir işe yaramaz.

Windows Uygulama ve Özellikler kısmından Outlook İmza Sorunu Çözümü

Windows ayarlar kısmına giriş yaptıktan sonra “Uygulama ve Özellikler” olarak arama yapın ve çalıştırın. Alt kısımda yer alan görselde mevcuttur.

Giriş yaptıktan sonra alt kısımdaki gibi ekran karşınıza gelecek arama kısmına “Microsoft office apps‘ yazıyoruz ve kaldırıyoruz. Alt kısımda siyah alanda belirttiğimiz yere yazıyorsunuz.

Bu işlemin ardından bilgisayarınızı yeniden başlatın. İşlem esnasında office programları kapalı olmalıdır. İmza bölümünü tekrar test ettiğinizde çalıştığını görebilirsiniz. Halen imza alanı görünmüyor sorunları yaşıyorsanız, bize yorumlar kısmından ulaşabilir, ücretsiz destek isteyebilirsiniz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı