LG G2, G3 ve G4’e Hard Format Nasıl Atılır?

Yeni nesil LG marka telefonlara format atma konusunda kolay ve pratik çözümler yer almaktadır.

LG G serisi cep telefonlarına hard reset atmadan önce telefon rehberinde kayıtlı kişiler, galerideki videolar ve resimler gibi kişisel dosyaların kaybolmasını önlemek için mutlaka yedekleri alınmalıdır. Yedeklediğiniz dosyaları SD Kart benzeri depolama aygıtlarına ya da bulut hesabınıza kaydedebilirsiniz. Hard reset işlemine başlamadan önce mutlaka telefonunuzun şarj durumunu kontrol etmelisiniz. Telefonunuzda herhangi bir yazılımsal hasara sebebiyet vermemek için cep telefonunuzun şarjı mutlaka %50’nin üzerinde olması gerekiyor.

LG G2, G3 ve G4 Hard Format Atmak İçin

Yedekleme işlemlerini yaptığınız cep telefonunuza hard format atmadan önce telefonunuzu kapalı olması gerekiyor. Cep telefonu kapatıldıktan sonra arka tarafında bulunan ses kısma ve güç tuşlarına iki parmağınızı kullanarak aynı anda basıyorsunuz, telefonun ekranında LG logosu göründüğünde ise ses kısma tuşuna bastığınız parmağınızı kaldırmadan güç tuşunu bırakıp tekrar güç tuşuna basıyoruz ve ekranda görüntü gelene kadar basılı tutmaya devam ediyorsunuz. Hard reset menüsü açıldıktan sonra tuşlara basmayı bırakabilirsiniz.

LG G Serisi Telefonlara Format Atma

LG serisi cep telefonlarına hard format atmak için girdiğiniz “factory hard reset” menüsünde tercih yapabilmek için telefonunuzun arkasında bulunan tuşları kullanmak zorundasınız. Ses yükseltme ve alçaltma tuşları ile tercihinizi yapıp güç düğmesi ile seçiminizi onaylamanız gerekiyor. Factory hard reset menüsünde cep telefonunuzdaki bütün verilerin silineceğine dair uyarı mesajı göreceksiniz, telefonunuzun arkasındaki tuşları kullanarak evet i seçiyorsunuz ve telefonunuz hard format işlemine başlamış oluyor.

Hard format sonrası telefonunuz orijinal yazılımına döndüğü için biraz zaman alabilir. Telefonunuz hard format işlemi sırasında birkaç kez yeniden başlama işlemi yapabilir, işlem bitene kadar telefona müdahale etmeden bekleyiniz. Hard format atma işlemi sonunda telefonunuz kendiliğinden açılacak ve gerekli güncellemeleri yükleyecektir. Gerekli sistem yüklemeleri bittikten sonra yedeklemelerinizi geri yükleyebilir, kişisel ayarlarınızı yaparak cep telefonunuzu istediğiniz gibi kullanabilirsiniz. LG G2, G3 ve G4 serilerinde hard format atma işlemi aynıdır.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı