Konuşarak Makale/Yazı Yazma Nasıl Yapılır?

Teknolojinin gelişmesi ile beraber google üzerinden konuşarak nasıl makale yazabileceğiniz konusunda ayrıntıları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Yazı yazmayı seviyor fakat kendinize zaman yaratamıyorsanız, yeni teknolojiye sahip akıllı telefonlar ile makale yazma işlemlerinizi daha zevkli ve kolay bir hale getirebilirsiniz. Özellikle blog sahibi olan kişiler yaşamları doğrultusunda çeşitli paylaşımlar yapmak isteyebilirler. Bilgisayarın klavyesi konusunda da oldukça tecrübesiz olanlar makale yazarken oldukça zorlanacaktır. Yeni Uygulamalar ve akıllı telefonlar sayesinde hızlı ve özgün yazma tekniklerini yazımızın devamında öğrenebilirsiniz.

Konuşarak Yazı Nasıl Yazılır ?

İlk olarak google arama motoru üzerinden “Google Drive” şeklinde aratarak alt kısım görselinde yer alan siteye giriş yapıyoruz.

Bunun sonrasında oturum açmanız ve google hesap bilgilerini eksiksiz olarak girmeniz gerekiyor. Daha sonra sol kısımda yeni seçeneğine tıklayarak Google Dökümanlar kısmına giriş yapıyoruz. Karşımıza yazı yazabileceğimiz world alanı açılacaktır.

Sonrasında Telefonunuza alt kısımda yer alan uygulamaları aratarak yüklemeniz gerekmektedir. Telefon ve Bilgisayarınızdan aynı anda google drive hesabınızı açmanız gerekmektedir.

  • Android veya İos destekleyen akıllı cep telefonu
  • Google Hesabı (Gmail hesabı)
  • Voice Search Uygulaması
  • Google Drive Uygulaması

Daha sonra Bilgisayardan yeni bir Döküman oluşturduktan sonra telefonunuzdan Google drive uygulamasına giriş yaparak dökümanın üzerine tıklayın ve düzenleme yapın. Alt kısımda Mikrofon işaretine tıklayın ve yavaş ve anlaşılır bir biçimde konuşmaya başlayın. Yazılarınız otomatik olarak kayıt edecektir. Bunun sonrasında bilgisayardan yazılan yazıları kopyalayarak sitenizde yayınlayabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı