Ağdaki Bilgisayara veya Yazıcıya Bağlanırken Şifre İstiyor

Çeşitli Windows işletim sistemlerinde ağ üzerinden yazıcı kullananlar, windows güncellemesinin ardından bağlanamama ve şifre gibi sorunlar ile karşılaşıyor olabilir. Ağdaki yazıcıya bağlanma konusunda ayrıntıları yazımızda bulabilirsiniz.

Ofis ve benzeri alanlarda aynı ağı kullanan birden fazla bilgisayarın birbirini görmesi ve ortak yazıcıdan çıktı alması için gerekli olan ağ ayarları ile birlikte bağlanma esnasında ortaya çıkan kullanıcı adı ve şifre gibi sorunları ortadan kaldırabilirsiniz. Denetim masasından ağ kısmına giriş yaptığınızda diğer bilgisayarların adını görebilir ve çift tıklama ile bağlanmak isteyebilirsiniz. Karşınıza alt kısımdaki gibi bir uyarı ekranı ile karşılanırsınız.

İlk olarak Denetim masasından – Ağ ve Paylaşım Merkezine giriş yapın. Gelişmiş paylaşım ayarlarını sol kısımdaki menüde göreceksiniz giriş yapın.

Daha sonra açılan kısımdan korumalı paylaşımı kapat seçeneğini seçiyoruz.

Bu ayarların yapıldığı bilgisayardaki dosyalara ve yazıcılara bağlanmanız artık mümkün olacaktır. Yazıcının olduğu kısımdan Yazıcı özellikleri – Paylaşımı aç seçeneğini aktif etmeniz gerekecektir. Aksi taktirde yazıcıya bağlanamama sorunu çıkacaktır. Otomatik olarak yazıcıya bağlanan ağlar driverleri yükleyecek ve gönderim işlemlerinde varsayılan yazıcı olarak ayarlayabilecektir.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı